Biznes  RSS
Cyfryzacja budownictwa: Branża chwali, ale ma apetyt na więcej

Cyfryzacja sektora budowlanego należy do naszych bezwzględnych priorytetów – deklarował wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin, prezentując, wraz z wiceminister Anną Kornecką i p.o. głównego inspektora nadzoru budowlanego Dorotą Cabańską, serwis e-budownictwo (e-budownictwo.gunb.gov.pl).

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Amazon uruchomił we wtorek polską wersję swojego sklepu

Amazon uruchomił we wtorek polską wersję swojego sklepu - Amazon.pl. O zamiarach udostępnienia polskojęzycznego serwisu e-commerce gigant handlu elektronicznego z USA informował pod koniec stycznia, kiedy uruchomił możliwość rejestracji dla sprzedawców.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Nacjonalizacja sieci mniej groźna. Przepisy o KSC zostaną zmodyfikowane

Bezprzetargowy przydział częstotliwości przewidziany w projekcie ustawy KSC ma dotyczyć tylko jednego pasma.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kolejny etap cyfryzacji procesu budowlanego rozpocznie się w lipcu

Kolejny etap procesu cyfryzacji procesu budowlanego rozpocznie się w lipcu 2021 r. Od tego czasu wnioski o pozwolenie na budowę wraz z projektem będą mogły być składane w formie elektronicznej, poinformowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

MRPiT: Tarcza branżowa została przedłużona o kolejny miesiąc

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie przedłużające i poszerzające instrumenty wsparcia z tzw. tarczy branżowej o kolejny miesiąc. Z pomocy będą mogły skorzystać także firmy, które wykażą spadek przychodów w stosunku do września 2020 r., poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (MRPiT). Przedsiębiorcy będą mogli także ubiegać się o postojowe, niezależnie od tego, czy otrzymali je w przeszłości.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Krajowy Plan Odbudowy idzie do konsultacji. Czego wymaga od nas UE w sprawie klimatu?

Priorytetem będzie klimat. W tej sprawie Bruksela wysoko zawiesiła poprzeczkę. Na inwestycje związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu z funduszu odbudowy o łącznej wartości 750 mld euro ma zostać przeznaczone 37 proc. wszystkich środków. Polski rząd zdecydował się wydzielić na filar dotyczący zielonej transformacji 11,75 mld euro, prawie połowę wszystkich dotacji, jakie dostaniemy w ramach funduszu. To oznacza, że dodatkowo Warszawa dorzuca do zielonej transformacji 3 mld euro ponad to, czego wymaga od nas Komisja Europejska.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Europejski wyścig o baterie litowo-jonowe

Budowę fabryk zapowiadają kolejne kraje UE. Według ekspertów do 2025 r. moce produkcyjne na Starym Kontynencie powinny wzrosnąć trzykrotnie

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Dzięki mrozom ciepłownie wyjdą na zero

Choć zima była dużo sroższa niż w ubiegłym roku, dostawcy ciepła przewidują, że zapotrzebowanie na ciepło nie będzie wyższe

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Eksport do Wielkiej Brytanii wyhamował

#zrodlo
Nawet o jedną czwartą mógł spaść w styczniu polski eksport do Wielkiej Brytanii

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Postpandemiczny dopalacz pomoże gospodarce Polski

Wzrost PKB w latach 2022–2023 dzięki pieniądzom, które napłyną z funduszu odbudowy i budżetu UE, może wynieść nawet 5 proc. – szacuje główny ekonomista Crédit Agricole.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Świat uwierzył w koniunkturę i wzrost inflacji

Rentowność obligacji idzie w górę, spadają notowania akcji, potaniał również frank szwajcarski

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Pieniądz cyfrowy banku centralnego do lamusa. "Przeważają negatywne wnioski"

#zrodlo
Narodowy Bank Polski analizuje zagadnienia związane z pieniądzem cyfrowym banku centralnego, na razie przeważają negatywne wnioski - wynika z wypowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego przekazanej PAP przez bank centralny.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Polska chce wydać całą pulę bezzwrotnych środków z Funduszu Odbudowy do sierpnia 2026 r.

Polska planuje wydać całą pulę dostępnych bezzwrotnych środków z unijnego Funduszu Odbudowy, czyli 23,98 mld euro do sierpnia 2026 roku - napisano w projekcie Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Jarosińska-Jedynak: W ramach KPO będziemy inwestować w ograniczenie emisyjności

Inwestycje w morskie farmy wiatrowe, podnoszenie efektywności energetycznej, działania antysmogowe, czy promocja nisko i zeroemisyjnych środków transportu - m.in. takie działania zakłada KPO, o których w piątek poinformowała wiceminister, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kościński: Na ratowanie życia, miejsc pracy i firm przeznaczyliśmy ponad 312 mld zł

Przeznaczyliśmy ponad 312 mld zł, żeby ratować życie, miejsca pracy, przedsiębiorstwa w Polsce - powiedział w piątek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, Tadeusz Kościński podczas prezentacji KPO, który rząd przekazuje do konsultacji.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Część niemieckich elit traktuje NS2, jako sposób na uniezależnienie się od "niestabilnej" Ukrainy

Dla dużej części niemieckich elit politycznych i biznesowych budowa Nord Stream 2 to sposób na uniezależnienie się od "niestabilnej" i "skorumpowanej" Ukrainy - mówi w rozmowie z PAP Thomas O'Donnell, analityk rynku energetycznego i wykładowca prywatnego berlińskiego uniwersytetu Hertie School of Governance.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Sejm uchwalił z poprawkami nowelizację Prawa bankowego

Sejm uchwalił w czwartek z poprawkami nowelizację Prawa bankowego oraz innych ustaw, która ma na celu zwiększenie odporności banków i domów maklerskich na wypadek wystąpienia kryzysu na rynku finansowym.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Pomoc w uzyskaniu środków z tarcz antykryzysowych – wśród głównych zadań Rzecznika MSP

Pomoc w uzyskaniu środków z tarcz antykryzysowych dla tych firm, których wnioski zostały odrzucone, oraz taka zmiana przepisów, by pomoc mogła trafić do większej liczby podmiotów – to niektóre zadania, jakie stawia sobie w tym roku Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Zanosi się na personalne zbliżenie Tauronu z PGE

Trwa konkurs na nowego szefa katowickiej spółki. Według naszych źródeł może nim zostać Paweł Strączyński

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Brexit. Polska ostrzy sobie zęby na firmy szukające nowego adresu po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE

Trudno będzie urwać duży kawałek z tego tortu. Nasz rynek stawia zbyt wiele barier.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami