Aktualności  RSS
USA: Senat: w środę zapadnie wyrok ws. impeachmentu prezydenta Trumpa

#zrodlo
W najbliższą środę zapadnie wyrok w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. W piątek wieczorem czasu miejscowego Senat USA, w którym toczy się jego proces, przyjął rezolucję dotyczącą planu swoich działań.

Źródło: www.wnp.pl

Sturgeon: Szkocja powróci do UE już jako niepodległe państwo

"Szkocja powróci do serca Europy już jako niepodległe państwo" - napisała na Twitterze szefowa autonomicznego rządu szkockiego Nicola Sturgeon po oficjalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Swojego tweeta zilustrowała zdjęciem unijnej flagi.

Źródło: www.wnp.pl

Hiszpania: Potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa

W Hiszpanii potwierdzono w piątek wieczorem pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Zakażenie stwierdzono u jednego z niemieckich turystów przebywających na kanaryjskiej wyspie La Gomera.

Tagi: Hiszpania, USA
Źródło: www.wnp.pl

Chiny: Już 258 ofiar śmiertelnych koronawirusa

Do 258 wzrosła w Chinach liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa, powodującego groźne zapalenie płuc - poinformowała w sobotę rano czasu lokalnego komisja zdrowia chińskiej prowincji Hubei, będącej centrum rozprzestrzeniania się wirusa.

Tagi: Chiny, USA
Źródło: www.wnp.pl

USA: Senat przeciwko świadkom w procesie Trumpa (aktualizacja)

Kontrolowany przez Republikanów Senat USA wypowiedział się w piątek przeciwko wzywaniu świadków w procesie prezydenta Donalda Trumpa. To krok w kierunku szybkiego uniewinnienia przywódcy USA przez izbę wyższą parlamentu; odbędzie się to prawdopodobnie w środę.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Pompeo po brexicie: będzie zacieśniać więzi z Wielką Brytanią

Szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo obiecał w piątek, zaraz po oficjalnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zacieśnienie dwustronnych więzi z Londynem.

Źródło: www.wnp.pl

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską

#zrodlo
Punktualnie o 23 w piątek czasu londyńskiego, czyli o północy czasu środkowoeuropejskiego, Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej. Równocześnie zaczął się 11-miesięczny okres przejściowy, podczas którego relacje pozostaną w dużej mierze niezmienione.

Źródło: www.wnp.pl

Europa po nowemu. Oto rachunek za kosztowny rozwód

Od północy pierwszego lutego Wielka Brytania jest już poza Unią Europejską. Rozwód stał się faktem. Na razie zmieni się niewiele - do końca roku obowiązuje okres przejściowy. Ale zrodzony w bólach brexit to tylko kolejny odcinek telenoweli. Teraz pora na negocjacje umowy handlowej.

Źródło: www.wnp.pl

USA: Senat przeciwko świadkom w procesie Trumpa

Amerykański Senat zagłosował w piątek przeciwko wzywaniu świadków w procesie prezydenta Donalda Trumpa. W izbie rozpoczyna się debata nad dalszymi krokami; w tym kiedy Senat głosować będzie nad artykułami impeachmentu przywódcy USA.

Źródło: www.wnp.pl

Hiszpański mikrobiolog: koronawirus mógł powstać w laboratorium w Wuhan

Hiszpański mikrobiolog Francisco Mojica powiedział w piątek mediom, że nie wyklucza, iż koronawirus mógł powstać w laboratorium w Wuhan. Zaznaczył, że prawdopodobnie pojawił się poza obiektem badawczym z “powodu ludzkiego błędu”.

Tagi: BOR
Źródło: www.wnp.pl

W.Brytania: Johnson: brexit to początek nowej ery przyjaznej współpracy z UE

"Chcemy, aby był to początek nowej ery przyjaznej współpracy między UE a pełnej energii Wielką Brytanią” - powiedział szef brytyjskiego rządu Boris Johnson w piątek wieczorem, w przemówieniu wygłoszonym na godzinę przed wyjściem kraju ze Wspólnoty.

Tagi: BOR, Brexit
Źródło: www.wnp.pl

USA: Znaczne spadki na Wall Street, rosną obawy o ekonomiczne skutki epidemii

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się znacznymi spadkami indeksów. Rynki obawiają się, że epidemia koronawirusa negatywnie wpłynie na wzrost PKB na świecie. Inwestorzy analizują też wyniki spółek.

Źródło: www.wnp.pl

Finlandia: Chińscy turyści w Laponii chcą przedłużyć wizy obawiając się koronawirusa w swoim kraju

Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa przebywający w Laponii turyści z Chin nie chcą wracać do swojego kraju i pytają lokalną policję o możliwość przedłużenia wiz pobytowych - podało w piątek fińskie radio publiczne Yle.

Tagi: Chiny, Lokaty, USA
Źródło: www.wnp.pl

USA ogłosiły stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z koronawirusem

Rząd USA ogłosił stan zagrożenia zdrowia publicznego w związku z koronawirusem, który z Chin rozprzestrzenia się na inne kraje - poinformował w piątek minister zdrowia USA Alex Azar na konferencji prasowej.

Tagi: Chiny, USA
Źródło: www.wnp.pl

Finlandia: W Helsinkach pierwszy całkowicie bezśnieżny styczeń od 176 lat

#zrodlo
Stacja pomiarowa w centrum Helsinek nie zarejestrowała w styczniu ani jednego centymetra pokrywy śnieżnej. Taka sytuacja nie zdarzyła się odkąd prowadzone są pomiary, tj. od 1844 r. - poinformowało w piątek fińskie radio publiczne.

Tagi: Radni
Źródło: www.wnp.pl

Wenezuela: Maduro: brak zgody na wizytę Międzyamerykańskiej Komisji Praw Człowieka

Rząd Nicolasa Maduro odmówił w piątek zgody na przyjazd do Wenezueli delegacji Międzyamerykańskiej Komisji Praw Człowieka, która miała przybyć do Caracas na początku przyszłego tygodnia.

Tagi: ZUE
Źródło: www.wnp.pl

Polwax przedstawił strategię na lata 2020-2022

Rada nadzorcza Polwaksu zatwierdziła strategię działalności spółki na lata 2020-2022. Strategiczne cele finansowe na  2022 rok to przychody netto ze sprzedaży powyżej 260 mln zł i zysk EBITDA ponad 17 mln zł. Polwax podał ponadto, że przystępuje do wznowienia prac nad prospektem sporządzanym w związku z ofertą publiczną akcji na okaziciela serii E.

Źródło: www.wnp.pl

Bułgaria zaczyna odsyłać do Włoch nielegalnie wwiezione odpady

Bułgaria zaczyna odsyłać do Włoch odpady, które nielegalnie wwieziono na jej terytorium - poinformował w piątek minister środowiska i zasobów wodnych Emil Dimitrow. Dodał, że w resorcie powstało centrum operacyjne, które będzie kontrolować transgraniczny przewóz odpadów.

Źródło: www.wnp.pl

Niemcy: Potwierdzono siódmy przypadek koronawirusa

Ministerstwo zdrowia w regionalnym rządzie Bawarii poinformowało w piątek wieczorem, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u siódmej osoby. Jest to mężczyzna, który pracuje w tej samej firmie co pięć innych osób, u których wykryto wcześniej wirusa.

Tagi: Firma, USA, Niemcy
Źródło: www.wnp.pl

Hiszpania: Pod Madrytem wylądował samolot z pasażerami z Wuhanu

W piątek wieczorem na lotnisku w Torrejon de Ardoz pod Madrytem wylądował samolot z osobami ewakuowanymi z Wuhanu z powodu epidemii koronawirusa. Wśród 26 obywateli państw UE, którzy dotarli do hiszpańskiej stolicy, jest jeden Polak - poinformowały władze.

Tagi: Hiszpania, USA
Źródło: www.wnp.pl

reklama

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami