Banki  RSS
Bain&Company: Najlojalniejszych klientów mają Bank Millennium i ING Bank Śląski


Bank Millennium i ING Bank Śląski mają najbardziej lojalnych klientów detalicznych, wynika z najnowszego badania zachowań i preferencji klientów (NPS) przeprowadzonego przez firmę doradczą Bain & Company.

Źródło: inwestycje.pl

banqUP uzyskał licencję KNF na świadczenie usług TPP w oparciu o AIS


Banqware, właściciel marki banqUP, uzyskał licencję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na świadczenie usług w oparciu o dostęp do informacji bankowych (tzw. AIS), podała spółka.

Źródło: inwestycje.pl

Mastercard: 81% klientów banków w Polsce używa e-bankowości; średnia w CEE: 63%


Polscy konsumenci są entuzjastami cyfrowych usług, doceniając je przede wszystkim za szybkość, wygodę i możliwość korzystania z nich w dowolnym miejscu i czasie.

Źródło: inwestycje.pl

Największe wyzwania banków: Michał Krupiński z Pekao, opinia


Niepewność regulacyjna, wyrok TSUE w sprawie frankowiczów, nierówna konkurencja z fintechami ? to problemy, z jakimi mierzy się sektor bankowy. Na pierwszym miejscu powinna być jednak transformacja cyfrowa, która wymaga wewnętrznej restruktur...

Źródło: inwestycje.pl

Pekao: Dyskusje z audytorami dot. wyroku tzw. dużego TSUE potrwają do końca roku


Bank Pekao ocenia, że rozmowy z audytorami dotyczące wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) będą trwały do końca bieżącego roku, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.

Źródło: inwestycje.pl

Bank Pekao zlecił analizy dot. potencjalnej akwizycji mBanku


Bank Pekao skupia się na wzroście organicznym, ale zlecił analizy dotyczące potencjalnego przejęcia mBanku, poinformował prezes Michał Krupiński.

Źródło: inwestycje.pl

Alior Bank ocenia, że rezerwy na tzw. małe TSUE powinny być wystarczające 


Alior Bank ocenia, że rezerwy, które utworzył w III kwartale na wyrok tzw. małe TSUE powinny być wystarczające. Bank ocenia, że ubytek wyniku odsetkowego zostanie odrobiony najpóźniej w ciągu trzech lat, poinformowali przedstawiciele instytucji.

Źródło: inwestycje.pl

KNF: 514 z 545 banków spółdzielczych jest uczestnikami IPS


Spośród 545 banków spółdzielczych działających w maju br. 514 banków było uczestnikami instytucjonalnych systemów ochrony (IPS - Institutional Protection Scheme), podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

Źródło: inwestycje.pl

Bank Handlowy zdecydował o odpisie na 54 mln zł, który wpłynie na wynik III kw.


Bank Handlowy - w związku z przeprowadzeniem oceny finansowej klienta z branży budowlanej - podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego, którego wielkość wynosi 54 mln zł, podał bank.

Tagi: PiS
Źródło: inwestycje.pl

Bank Pocztowy i EnveloBank uruchomiły płatności Garmin Pay


Bank Pocztowy i EnveloBank rozpoczęły udostępnianie swoim klientom usługi Garmin Pay, podał Bank Pocztowy. Wdrożenia kolejnych usług w obszarze nowych technologii to realizacja strategii banku, by stawać się instytucją coraz bardziej cyfrową.

Źródło: inwestycje.pl

UOKiK wszczął postępowania przeciwko Getin Noble Bankowi i Raiffeisen BI


Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowania przeciwko Getin Noble Bankowi i Raiffeisen Bank International (Raiffeisen BI) w związku ze zmienianiem przez te banki istotnych warunków umów o kredyt hipoteczny.

Źródło: inwestycje.pl

ING BSK: Audytorzy idą w stronę portfelowego podejścia do rezerw na kredyty CHF


ING Bank Śląski ocenia, że do końca IV kwartału będzie miał wypracowany model w zakresie tworzenia rezerw na kredyty hipoteczne w CHF.

Źródło: inwestycje.pl

mBanku utworzył rezerwę na tzw. małe TSUE w wys. 15,2 mln zł w III kw. 


Grupa mBanku utworzyła rezerwę na potencjalne koszty związane z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) dot. zwrotu części prowizji kredytu w przypadku wcześniejszej przedterminowej spłaty.

Źródło: inwestycje.pl

mBank obserwuje przyrost spraw związanych z wyrokiem TSUE ws. kredytów w CHF


mBank obserwuje przyrost spraw sądowych, w tym również przegranych po orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 3 września, związanych z hipotecznymi kredytami w CHF.

Źródło: inwestycje.pl

ING BSK: Ubytek przychodów odsetkowych z kredytów konsumpc. to 30 mln zł rocznie


ING Bank Śląski ocenia, że ubytek rocznych przychodów odsetkowych z tytułu kredytów konsumpcyjnych będzie sięgał 30 mln zł rocznie, poinformował prezes Brunon Bartkiewicz. Bank utworzył 17 mln zł rezerwy w III kw. w związku z orzeczeniem...

Źródło: inwestycje.pl

Zwrot prowizji bankowej - co to takiego?


Obecnie kredyt to częste rozwiązanie, po które sięga wiele osób, i to o różnym statusie majątkowym. Kredytobiorcom nieraz udaje się także spłacić zadłużenie wcześniej, niż przewidywał to harmonogram spłaty, np. przy użyciu środków własnych, konsolidacji..

Źródło: inwestycje.pl

ZBP: Wstępne szacunki dot. wpływu orzeczenia TSUE na banki najwcześniej w XII


Związek Banków Polskich (ZBP) ocenia, że pierwsze nowe szacunki dotyczące wpływu wyroku TSUE ws. walutowych kredytów hipotecznych na sektor bankowy będzie mógł przedstawić najwcześniej w grudniu br., poinformował prezes ZBP Krzysztof Pietra...

Tagi: Kredyty, Banki
Źródło: inwestycje.pl

Twisto liczy na 0,5 mln klientów w Polsce w 2022 r., wprowadza kartę płatniczą


Twisto liczy, że w 2022 roku z jego usług będzie korzystało 0,5 mln klientów w Polsce, poinformował CEO Twisto Michał Smida. Obecnie wprowadza kartę płatniczą pod swoją marką do codziennych płatności, połączoną z aplikacją.

Źródło: inwestycje.pl

Konto osobiste a oszczędnościowe - czym się różnią?


Konta osobiste i oszczędnościowe to podstawowe produkty bankowe. Chociaż oba mają kilka cech wspólnych, wiele je różni. Poznaj najważniejsze różnice i dowiedz się, dlaczego nie warto poprzestawać wyłącznie na założeniu rachunku osobistego.

Źródło: inwestycje.pl

Dokąd zmierza sektor finansowy - czy przyszłość bankowości jest w pełni cyfrowa?


Dzięki technologiom cyfrowym, w których klienci decydują, kiedy i w jaki sposób chcą obsługiwać swoje produkty finansowe, klasyczne środowisko bankowe stało się dynamicznym ekosystemem. Dotyczy to głównie kanałów internetowych.

Źródło: inwestycje.pl

reklama

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami