Emerytury  RSS
Likwidacja OFE: Co trzeba wiedzieć przenosząc środki z OFE do IKE lub ZUS?

#zrodlo
W związku z reformą emerytalną, w 2020 roku środki, które zgromadziliśmy w OFE zostaną automatycznie przekazane na Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Wypełniając specjalną deklaracje, pieniądze możemy jednak przenieść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Waloryzacja 2020: Większy limit przy 500+ dla niepełnosprawnych

Próg otrzymywanych świadczeń uprawniających do dodatku zostanie zwiększony do 1700 zł. Dla osób już go otrzymujących nie będzie konieczne składanie odrębnego wniosku.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Buda: Projekt ws. przeniesienia środków z OFE na IKE z korzyścią dla członków OFE

Projektowana zmiana dotycząca przeniesienia środków z otwartych funduszy emerytalnych (OFE) na indywidualne konta emerytalne (IKE) odbędzie się z korzyścią dla obecnych członków OFE - zapewniał w czwartek w Sejmie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Tagi: IKE, Sejm
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Włochy: Saperzy ostrzegają przed petardą nazwaną jak system emerytalny

Petarda nazwana "Kwota 100", czyli tak, jak nowy system przechodzenia na wcześniejszą emeryturę we Włoszech, jest postrachem przed tegorocznymi zabawami sylwestrowymi. Przestrzegają przed nią saperzy mówiąc, że ma niszczącą siłę i jest nielegalna.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Nie bądźmy pewexami. Nie porównujmy PPK z OFE [TWEET TYGODNIA]

Czy ktoś obawia się, że rząd zabierze mu pieniądze z konta albo każe oddawać co trzecią złotówkę na Centralny Port Komunikacyjny? Raczej nie, skoro oszczędności leżą spokojnie na rachunkach i lokatach, bankomaty działają bez zarzutu, a przed oddziałami bankowymi nie ustawiają się kolejki.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przekazanie funduszy z OFE do ZUS. Resort podał terminy

Od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. uczestnicy OFE mają czas na decyzję o przekazaniu funduszy z OFE do ZUS i złożenie stosownej deklaracji - podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pieniądze tych, którzy jej nie złożą, 27 listopada 2020 z OFE automatycznie trafią do IKE.

Tagi: ZUS, IKE
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Dietl: PPK i prywatyzacja OFE zwiększą oszczędności emertytalne Polaków

Pracownicze Plany Kapitałowe oraz prywatyzacja Otwartych Funduszy Emerytalne zwiększą oszczędności emertytalne Polaków - powiedział w poniedziałek prezes Giełdy Papierów Wartościowych Marek Dietl.

Tagi: PIT
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Chłoń-Domińczak: Zabezpieczenie społeczne nie może być narzędziem walki politycznej [WYWIAD]

Agnieszka Chłoń-Domińczak: Brakuje nam takiej instytucji, jakie mają USA, Kanada i Wielka Brytania, czyli krajowego aktuariusza, który na bieżąco ocenia to, co się dzieje w systemie emerytalnym, i to, jak zmiany wpływają na jego długookresową stabilność

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Projekt ws. trzynastej emerytury w konsultacjach społecznych

Projekt ustawy gwarantującej coroczną wypłatę dodatkowej pomocy dla emerytów i rencistów, czyli trzynastej emerytury, trafił w środę do konsultacji społecznych - poinformowało PAP ministerstwo rodziny.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Pierwsza inicjatywa ustawodawcza nowego Senatu. We wtorek zajmą się nią komisje

We wtorek dwie połączone komisje senackie zajmą się inicjatywą senacką w sprawie wyrównania emerytur kobietom urodzonym w 1953 r. – poinformował PAP szef komisji ustawodawczej Krzysztof Kwiatkowski.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wpłata powitalna i dopłaty roczne do PPK

Ustawodawca przewidział wiele zachęt mających na celu skłonienie do uczestnictwa w PPK. Należą do nich m.in. wpłata powitalna czy dopłata roczna. Czym one są? Ile wynoszą? Jakie warunki trzeba spełnić, aby je otrzymać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

ZUS: Według prognoz emerytury w przyszłości będą miały wyższą siłę nabywczą

Prognozowana przeciętna wysokość emerytury wypłacanej z FUS w 2080 roku wyniesie blisko 21 tys. zł, co stanowi dzisiejszą równowartość 4,5 tys. zł – poinformował w poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dodano, że według prognoz emerytury w przyszłości będą miały wyższą siłę nabywczą.

Tagi: ZUS, Emerytury, FUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Czym jest limit 30-krotności składek na ZUS? Kogo obowiązuje?

Pracownik zarabiający więcej niż 30-krotność prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce nie odprowadza składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Tym samym zwalnia ZUS z obowiązku wypłacania mu w przyszłości bardzo wysokich świadczeń.


Źródło: praca.gazetaprawna.pl

System emerytalny: Gwarancja bardziej zagwarantowana [TWEET TYGODNIA]

Najpierw miały być wakacje pod palmami, ale szybko okazało się, że niewiele z tego będzie. Później dwa rozbiory przeprowadzone przez koalicję PO-PSL. A teraz trzeci – wszystko wskazuje, że ostatni – który dokona się rękami posłów Zjednoczonej Prawicy.


Tagi: PSL
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Prezes ZUS: Środki w FUS - publiczne, środki w PPK – prywatne

Środki gromadzone w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych są środkami prywatnymi, zaś pieniądze w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i systemie emerytur publicznych mają charakter publiczny – tłumaczyła w czwartek w Katowicach prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Tagi: ZUS, PIT, FUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Morawiecki: Zmieńmy Konstytucję RP, by zagwarantować środki obywateli zgromadzone w PPK i IKE

W expose premier Mateusz Morawiecki zaproponował zapisanie w Konstytucji prywatnego charakteru środków zgromadzonych na kontach uczestników PPK.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rośnie liczba emerytur niższych niż minimalna. Prezes ZUS ma radę

Aby nasza emerytura była w przyszłości wyższa, powinniśmy korzystać z różnych sposobów zabezpieczenia dochodu po zaprzestaniu pracy. Oprócz składkowania do systemu publicznego warto także gromadzić oszczędności np. w PPK lub na IKE – powiedziała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Tagi: ZUS, IKE
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wielka koalicja za 500 plus. W Niemczech miliardy na dopłaty do niskich emerytur

Berlin przeznaczy miliardy euro na dopłaty do niskich emerytur. Realizacja flagowego postulatu socjaldemokratów zwiększa szansę na pełną kadencję gabinetu Angeli Merkel.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

To koniec OFE. Zanim pieniądze trafią na IKE, stracimy 15 proc. oszczędności

Na ostatnim posiedzeniu w tej kadencji rząd przyjął ustawę o zmianach w systemie emerytalnym. To gest, który miał udowodnić, że w tej sprawie nie ma zmian i dyskusji w obozie władzy.

Tagi: IKE
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

PPK i OFE to dwa zupełnie odmienne programy. Czym się różnią?

Otwarte Fundusze Emerytalne i Pracownicze Plany Kapitałowe łączy jedynie to, że celem ich utworzenia było stworzenie możliwości gromadzenia dodatkowego kapitału na emeryturę pod kontrolą państwa. Poza tym oba te programy zasadniczo się różnią.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

reklama

Polecamy
Polskie firmy nie mogą zmarnować swojej szansy. Cyfrowa chmura przyniesie nową jakość pracy i usług

- Polskie firmy omija szansa na szybką i zdecydowanie tańszą rewolucję cyfrową - mówi w rozmowie z money.pl Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej. W Polsce wciąż niewiele przedsiębiorstw korzysta z chmurowych rozwiązań, które pozwalają zdecydowanie szybciej wdrażać nowe rozwiązania i usługi. - W Europie Zachodniej wskaźniki wykorzystania usług chmurowych są kilkukrotnie wyższe - przekonuje Potoczek. I właśnie dlatego bank PKO BP oraz Polski Fundusz Rozwoju stworzyły krajową spółkę, operatora chmury. Ma za zadanie dostarczać usługi dla IT. W ostatnich tygodniach spółka rozpoczęła współpracę z amerykańskim gigantem Google. O szczegółach tej współpracy, ofercie Operatora Chmury Krajowej oraz zyskach dla przedsiębiorców Michał Potoczek tłumaczył podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce. Więcej w materiale wideo.

Źródło: www.money.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami