Finanse osobiste  RSS
KNF podtrzymała 560 tys. zł kary dla Generali TU za nieprawidłowe składki


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) utrzymała w mocy karę w wysokości 560 tys. zł nałożoną na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń za nieprawidłowe wyliczanie składki, podała Komisja.

Źródło: inwestycje.pl

KRD: Dług alimentacyjny 301 tys. rodziców wynosi 12,3 mld zł


Zobowiązania dłużników alimentacyjnych wynoszą obecnie 12,3 mld zł, wynika z danych Krajowego Rejestru Długów (KRD). Na swoje dzieci nie płaci 301 219 rodziców. Od ok. półtora roku liczba alimenciarzy widniejących w KRD nieznacznie maleje...

Tagi: Dzieci
Źródło: inwestycje.pl

BIK: Firmy pożyczkowe udzieliły 544 mln zł finansowania w XI, spadek o 5,9% r/r


Firmy pożyczkowe współpracujące z BIK udzieliły 225,8 tys. pożyczek na łączną kwotę 544 mln zł w listopadzie 2019 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Tagi: Firma, Spadek
Źródło: inwestycje.pl

ZBP: 2/3 Polaków planuje zaciągnąć kredyt na święta na min. 3 tys. zł 


Zdaniem 62% ankietowanych bankowców, ich klienci będą ubiegać się w bankach o kredyty na święta w wysokości co najmniej 3 000 zł. Jednocześnie, w ocenie 56% pracowników banków, w okresie przedświątecznym zauważalny jest wzrost zaintereso...

Tagi: Kredyty
Źródło: inwestycje.pl

Borys z PFR: Partycypacja w PPK i nowych PPE w dużych firmach sięgnęła 41%


Poziom partycypacji w pracowniczych planach kapitałowych (PPK) pierwszej transzy pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników wyniosła 41%, licząc łącznie firmy posiadające PPK oraz te, które założyły pracownicze programy emerytaln...

Tagi: Firma, PIT, BOR
Źródło: inwestycje.pl

MFPR: Czas na decyzję ws. przekazania funduszy z OFE do ZUS: 1 VI do 1 VIII 2020


Uczestnicy otwartych funduszy emerytalnych (OFE) będą mieli czas na decyzję o ewentualnym przekazaniu funduszy z OFE do ZUS i złożenie stosownej deklaracji od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 roku, podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ...

Tagi: ZUS
Źródło: inwestycje.pl

Bain&Company: Najlojalniejszych klientów mają Bank Millennium i ING Bank Śląski


Bank Millennium i ING Bank Śląski mają najbardziej lojalnych klientów detalicznych, wynika z najnowszego badania zachowań i preferencji klientów (NPS) przeprowadzonego przez firmę doradczą Bain & Company.

Źródło: inwestycje.pl

MR: Sejm przyjął ustawę wprowadzającą Mały ZUS+


Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą "Mały ZUS+", który wejdzie w życie 1 lutego 2020 r., poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: inwestycje.pl

Sejmowe komisje przesunęły termin wejścia w życie Małego ZUS+ na 1 II 2020


Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisja Finansów Publicznych poparły dziś poprawkę, według której tzw. "Mały ZUS+" wejdzie w życie 1 lutego 2020 r., poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: inwestycje.pl

Esaliens TFI: Blisko 60% Polaków oczekuje od PPK bezpieczeństwa środków


Blisko 60% respondentów oczekuje od pracowniczych planów kapitałowych (PPK) przede wszystkim bezpieczeństwa powierzonych środków, wynika z badania "Barometr emerytalny 2019" Esaliens TFI.

Tagi: PIT
Źródło: inwestycje.pl

Mastercard: Koszty podróży Polaków do domu na święta wynoszą średnio 660 zł


Na świąteczne podróże Polacy wydadzą średnio 660 zł, a na zakup prezentów - 775 zł, wynika z badania "Driving home for Christmas" przygotowanego przez Mastercard. Do domu z okazji świąt wraca ponad 14 mln Polaków.

Tagi: Forex, ING
Źródło: inwestycje.pl

Jak bezpiecznie otrzymać pożyczkę przez internet?


Pożyczki przez internet nierzadko stanowią jedyne rozwiązanie na trudności finansowe. Kiedy pieniędzy potrzebujemy w ekspresowym tempie, to właśnie wsparcie online odpowiada najlepiej na te pilne potrzeby.

Tagi: Internet
Źródło: inwestycje.pl

Wiarygodność kredytowa, czym jest? Co na nią wpływa?


Wiarygodność kredytowa to termin ściśle związany z branżą pożyczkową. Stanowi jeden z kluczowych czynników, wpływający na to, czy wniosek kredytowy pożyczkobiorcy zostanie zaakceptowany.

Tagi: Kredyty
Źródło: inwestycje.pl

BIG InfoMonitor: Zaległości czynszowe wzrosły do ponad 166 mln zł w ciągu roku


Zaległości czynszowe osób i firm wzrosły w ciągu roku o 31 mln zł i wynoszą ponad 166 mln zł, wynika z danych BIG InfoMonitor. Średnio na jednego dłużnika przypada 17,2 tys. zł zaległości.

Tagi: Firma
Źródło: inwestycje.pl

Rząd planuje przyjąć nowele ws. 'czternastki' i waloryzacji rent i emerytur


Rada Ministrów jeszcze w tym kwartale ma przyjąć nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw mający na celu podwyższenie najniższych świadczeń rentowych i emerytalnych...

Źródło: inwestycje.pl

KNF: Zysk netto sektora bankowego wzrósł o 3,6% r/r do 13,15 mld zł w I-X 2019


Zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 13,15 mld zł w okresie styczeń-październik 2019 r. i był wyższy o 3,6% w skali roku, wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Źródło: inwestycje.pl

Gumtree.pl: Świąteczne upominki kupuje niemal 84% Polaków


Świąteczne upominki kupuje niemal 84% Polaków, a nieco ponad 16% nie robi tego, gdyż najczęściej w ich rodzinach nie ma tego typu tradycji, wynika z badania poświęconego kupowaniu prezentów zrealizowanego przez Gumtree.pl.

Źródło: inwestycje.pl

Borys z PFR: Liczba pracowników uczestniczących w PPK przekroczyła 1 mln


Liczba pracowników uczestniczących w pracowniczych planach kapitałowych (PPK), zgłoszonych przez pracodawców zatrudniających powyżej 250 pracowników do Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) przekroczyła milion, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

Tagi: PIT, BOR
Źródło: inwestycje.pl

Stena Recycling: Połowa Polaków po awarii elektroniki od razu kupuje nowy sprzęt


Blisko połowa Polaków po awarii urządzenia elektrycznego lub elektronicznego woli od razu kupić nowe, choć 89% korzystałoby ze sprzętów elektrycznych i elektronicznych dłużej, gdyby nadal były sprawne.

Tagi: WOÅšP, ING
Źródło: inwestycje.pl

Kruk: Co trzeci Polak chce wydać na święta do 1 tys. zł, co czwarty - do 500 zł


Niemal co czwarty Polak - podobnie jak rok temu - zamierza w tym roku wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia do 500 zł, niemal co trzeci ankietowany chce przeznaczyć na ten cel maksymalnie do 1 tys. zł, a co dziesiąty - 1,5 tys. zł.

Tagi: Niemcy
Źródło: inwestycje.pl

reklama

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami