Podatki  RSS
PIT-28 do kiedy za 2019? PIT-28 do 2 marca 2020

Podatnicy, decydujący się na uzupełnienie zeznania podatkowego PIT-28, stosują rozliczenie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Rozliczenie ryczałtowe zakłada rozliczenie całego przychodu za pomocą stawki podatkowej, której wysokość jest uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności. Do kiedy PIT-28 musi trafić do fiskusa w 2020 roku?

Źródło:

Rezydencja na Malcie dla spółek

#zrodlo
Ostatnie zmiany legislacyjne spowodowały, iż działalność gospodarcza prowadzona za pośrednictwem spółek zagranicznych może powodować coraz większe problemy administracyjne i formalne.

Źródło:

Studia…tanio nie jest!

Na uczelniach publicznych najpopularniejszym kierunkiem jest medycyna, dopiero daleko za nią plasują się pozostałe: filologia iberyjska, angielska czy architektura i prawo.

Tagi: Studia
Źródło:

Ulga rehabilitacyjna za 2016 rok – kto może ją odliczyć?

Z ulgi rehabilitacyjnej po spełnieniu kilku warunków mogą skorzystać zarówno osoby niepełnosprawne, jak i podatnicy będący członkami ich rodziny oraz utrzymujący chorego.

Źródło:

Jak odliczyć w PIT za 2016 r. wydatki na przewodnika osoby niepełnosprawnej?

#zrodlo
W ramach ulgi rehabilitacyjnej po spełnieniu kilku warunków, osoba niepełnosprawna lub jej opiekun będący członkiem rodziny, może odliczyć wydatki na opłacenie przewodników. W PIT za 2016 rok kwota rozliczenia nie może być wyższa niż 2 280 złotych.

Tagi: PIT
Źródło:

Pojęcie utrwalonej praktyki interpretacyjnej organów KAS

Od niemalże trzech lat na gruncie Ordynacji podatkowej obowiązuje instytucja utrwalonej praktyki interpretacyjnej organów Krajowej Administracji Skarbowej (wcześniej Ministra Finansów).

Źródło:

Organy stosują klauzulę obejścia prawa, choć nie potrafią powiedzieć dlaczego

Osiągająca w Polsce dochody spółka maltańska chciała zaliczyć ponoszone na wynagrodzenia dyrektorskie wydatki do kosztów uzyskania przychodu. Wystąpiła do fiskusa z wnioskiem o udzielenie informacji co do prawidłowości dokonywanych przez nią w tym zakresie rozliczeń.

Źródło:

Postępowanie gospodarcze zakończone w pół roku – realne ułatwienie dla przedsiębiorców, czy życzeniowe myślenie autorów reformy KPC?

#zrodlo
W myśl najnowszej nowelizacji przepisów Kodeksu postępowania cywilnego postępowania sądowe w sprawach gospodarczych mają trwać maksymalnie 6 miesięcy. Czy rzeczywiście tak będą wyglądały nowe realia? Czy sądy są gotowe na nowe zasady?

Źródło:

Magazyn konsygnacyjny i magazyn „call of stock” – zmiany na gruncie VAT od stycznia 2020 r.

Z początkiem 2020 r. podatnicy powinni przygotować się na obszerne zmiany w rozliczaniu podatku VAT w transakcjach wewnątrzwspólnotowych. Modyfikacje w tym zakresie zostały wprowadzone m.in. przez pakiet przepisów nowelizujących dyrektywę VAT 2006/112/WE, określany mianem "Quick fixes".

Tagi: Podatki, VAT, PiS
Źródło:

Ulgi w PIT-37 i załączniki − jak udowodnić prawo do ulgi podatkowej?

Prawidłowo rozliczona deklaracja podatkowa to nie tylko podliczenie odpowiednich pól związanych z Twoimi dochodami. Jeśli podatnik korzysta z rozmaitych ulg jest zobowiązany wykazać to na odpowiednim załączniku. Zobacz, jakie załączniki do PIT-37 uzupełnia się najczęściej oraz z jakich ulgi w PIT-37 możesz skorzystać.

Źródło:

Wypełnij PIT-37 2019 w 5 minut! Ostatni dzień na rozliczenie PIT-37 za 2019!

Termin na złożenie deklaracji PIT 37 2019 mija 30 kwietnia, a więc podatnicy mają coraz mniej czasu. Ci, którym zależy na dostarczeniu zeznania podatkowego jak najszybciej, wybierają rozliczenie się przez internet. Zajmuje to kilka chwil i nie wymaga wychodzenia z domu. Jak szybko wypełnić PIT 37?

Źródło:

Jaki PIT wypełnić? Rodzaje PIT 2020 − który PIT dla kogo?

Jaki PIT wypełnić? To pytanie, co roku zadają sobie miliony Polaków. Rodzaje PIT zależą od źródeł przychodów, formy zatrudnienia czy sposobu rozliczania działalności gospodarczej. Zobacz, który PIT wypełnić, kiedy rozliczasz się z małżonkiem, a który, kiedy prowadzisz działalność gospodarczą.

Źródło:

PIT/M - czyli kiedy złożyć PIT za niepełnoletnie dziecko

W sytuacji, w której małoletnie dziecko uzyskało przychody w roku podatkowym 2019, jego opiekun lub rodzic ma obowiązek złożenia do swojej deklaracji podatkowej załącznik PIT/M. Możesz także złożyć wspólne rozliczenie PIT z dorosłym dzieckiem w przewidzianych w ustawie okolicznościach.

Tagi: PIT
Źródło:

Konsekwencje podatkowe podziału osoby prawnej w świetle przepisów Ordynacji podatkowej

Ordynacja podatkowa w art. 93c wprowadza zasadę sukcesji generalnej w przypadku podziału osoby prawnej w sytuacji, gdy majątek osoby prawnej dzielonej stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

Odpowiedzialność członka rodziny oraz rozwiedzionego małżonka za zaległości podatkowe podatnika w świetle przepisów Ordynacji podatkowej

Odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe dotyczy nie tylko podatnika i jego sytuacji majątkowej i finansowej, ale może być rozszerzona na członków jego rodziny, także byłych.

Tagi: Podatki, PiS
Źródło:

By być stroną postępowania administracyjnego, wystarczy, że dotyczy ono interesu prawnego podmiotu, nie musi być on naruszony

W postępowaniach dotyczących wydania decyzji administracyjnych organy administracji przyznają prawo do bycia ich stroną (poza podmiotami, których decyzja dotyczy) jedynie tym podmiotom, których interes prawny został naruszony.

Źródło:

Zaniedbania procesowe organu nie mogą być prostowane przez inny organ w trybie nadzwyczajnym

Organ podatkowy wydał korzystną dla przedsiębiorcy decyzję zwalniającą go na pewien okres z podatku od nieruchomości. Po upływie tego okresu przedsiębiorca nadal korzystał z nadanego mu zwolnienia, aż do zamknięcia działalności gospodarczej.

Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Zakres opodatkowania --> Przepisy ogólne --> Czynności opodatkowane

Sprzedaż działek budowlanych nie podlega opodatkowaniu.

Tagi: Podatki, PiS
Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Odliczenie i zwrot podatku. Odliczanie częściowe --> Odliczenie i zwrot podatku

Możliwość odliczenia podatku VAT od miesięcznych rat leasingowych oraz paliwa do samochodu ciężarowego.

Źródło:

Podatek od towarów i usług --> Obowiązek podatkowy --> Zasady ogólne

Czy odsetki od udzielonych z ZFŚS pożyczek podlegają przepisom ustawy o podatku od towarów i usług?

Źródło:

reklama

Polecamy
Money.pl - Kliknij po wiecej
Skala podatkowa
Podstawa Podatek
Ponad Do
  85 528 PLN 18% minus 556,02 PLN
85 528 PLN   14 839,02 PLN + 32% nadwyżki ponad 85 528 PLN
reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami