Porady finansowe  RSS
Ranking lokat i kont oszczędnościowych. Tylko pięć ofert daje nadzieję za realny zysk

Lokaty to obecnie licha tarcza przed inflacją. Prognozy sugerują, że tylko 5 bankowych depozytów daje szanse na realne zyski – wynika z badania przeprowadzonego przez HRE Investments. Niestety dzięki nim zainwestujemy relatywnie niewielkie kwoty, a nawet skromny wzrost prognozowanej przez NBP inflacji może przekuć nadzieję na zysk w realną stratę.

Tagi: Lokaty, ING
Źródło: forsal.pl

Frankowicz nie jest samotną wyspą [OPINIA]

Z wyroku TSUE wynika, że jeśli klauzula indeksacyjna jest abuzywna, to sąd może stosować dalej umowę bez niej, czyli z kredytem w złotówkach, ale oprocentowaniem jak we frankach, albo unieważnić całą umowę, co powoduje obowiązek zwrotu przez kredytobiorcę nominału kredytu, ale nie upoważnia banku do żądania odsetek.

Źródło: forsal.pl

"Emerytura bez podatku" w Sejmie. Koszt obywatelskiego projektu to 15 mld zł

#zrodlo
W środę w Sejmie odbywa się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu "Emerytura bez podatku". "Emeryci i renciści przez całe życie pracowali, płacili podatki. I dzisiaj państwo tego nie docenia" - mówił przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Mieczysław Kasprzak (PSL-Kukiz'15).

Źródło: forsal.pl

Polacy rzucili się na kredyty hipoteczne. W pogoni za mieszkaniem zadłużamy się coraz bardziej

Ponad 65 mld zł pożyczyli w ubiegłym roku Polacy w bankach na zakup własnego M. Więcej kredytów udzielono tylko w czasie boomu w latach 2007–2008.

Źródło: forsal.pl

Były prezes NIK: Poszkodowani przez GetBack mogą kierować roszczenia przeciwko Skarbowi Państwa

Ponieważ instytucje publiczne nie wywiązały się ze swoich obowiązków, poszkodowani przez GetBack mogą kierować do sądu roszczenia przeciwko Skarbowi Państwa – powiedział w środę senator niezależny Krzysztof Kwiatkowski, były prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Tagi: Senat, NATO
Źródło: forsal.pl

Kolejki przed oddziałami banku PBS w Sanoku, Krośnie i Rzeszowie. Klienci wypłacają pieniądze

Kolejki klientów ustawiały się we wtorek od rana przed siedzibami oddziałów sanockiego Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (PBS) m.in. w centrali w Sanoku oraz Krośnie i Rzeszowie. We wtorek bank, który jest w trakcie przymusowej restrukturyzacji, wznowił działalność.

Źródło: forsal.pl

Długi polskich emerytów. Rekordzista ma do oddania ok. 8 mln zł

Seniorzy wpisani do Krajowego Rejestru Długów mają do spłaty prawie 800 tys. zobowiązań na ponad 5,7 mld zł; to o ponad pół mld zł mniej niż rok wcześniej - wynika z danych KRD. Rekordzista ma do oddania ponad 8 mln zł.

Tagi: PiS
Źródło: forsal.pl

Wydawało się, że lokomotywa ruszyła, ale frankowicze poczekają jeszcze na luksemburski trybunał

Prawnicy uważają, że niezależnie od przyszłego rozstrzygnięcia sprawy przez TSUE, kredytobiorcy na działaniu gdańskiego sądu stracą. Przede wszystkim czas.

Źródło: forsal.pl

Jarosińska-Jedynak: Szansa na wejście w życie ustawy o OFE w czerwcu jest bardzo duża

Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak oceniła w piątek w radiowej Trójce, że szansa wejścia w życie ustawy o OFE od pierwszego czerwca tego roku jest bardzo duża.

Tagi: Ustawy
Źródło: forsal.pl

Ekonomia behawioralna wzmocni emerytalne oszczędności

Redystrybutywne systemy emerytalne (pay-as-you-go, PAYG) z każdym rokiem będą funkcjonowały w trudniejszych warunkach. W efekcie wydłużania się wieku życia i starzenia społeczeństwa, kolejne pokolenia emerytów nie mogą polegać tylko na jednym świadczeniu emerytalnym wypłacanym z jednego źródła.

Źródło: forsal.pl

Zadłużeni seniorzy. Długi osób starszych sięgają 5,7 mld zł, wzrosły o 1 mld zł

Ponad pół miliona polskich seniorów zmaga się z długami o łącznej wartości 5,7 mld zł, wynika z danych Grupy Kruk. To prawie o 1 mld zł więcej niż w ubiegłym roku. Długi osób powyżej 65. roku życia stanowią 13 proc. wszystkich spraw obsługiwanych przez Grupę Kruk w III kw. 2019 roku.

Źródło: forsal.pl

Zandberg: Emeryturę minimalną trzeba podnieść do 1600 zł. Lewica nie odpuści tej sprawy

My tej sprawy nie odpuścimy. Emerytura minimalna powinna zostać podniesiona do 1600 złotych. To nie jest wygórowany poziom - ocenił w rozmowie z PAP lider Lewicy Razem Adrian Zandberg po tym, jak sejmowa komisja opowiedziała się za odrzuceniem projektu klubu Lewicy dotyczącej emerytury minimalnej.

Źródło: forsal.pl

Zadłużamy się na coraz większe kwoty, ale mieszkania drożeją wolniej

Polacy wciąż bardzo chętnie zadłużają się, aby kupować mieszkania. Rośnie nie tylko liczba chętnych na mieszkaniowy dług, ale też przeciętna pożyczana kwota. Całe szczęście, ta ostatnia rośnie w ostatnim czasie coraz wolniej – wynika z danych BIK, które przeanalizował HRE Investments.

Źródło: forsal.pl

Czy stać cię na ogrzanie domu? Zobacz, ilu Polaków zmaga się z tym problemem [INFOGRAFIKA]

W 2018 r. ponad 7 proc. populacji Unii Europejskiej (UE) stwierdziło, że nie stać ich na wystarczające ogrzewanie domu. Jaki odsetek Polaków zmaga się z tym problemem?

Źródło: forsal.pl

Szwed: Trzynasta emerytura będzie wypłacana już na stałe, bez względu na e wyborcze

Tzw. trzynasta emerytura będzie wypłacana już na stałe, bez względu na kalendarze wyborcze - podkreślił w środę w Sejmie wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed. Dodał, że przewidywany tegoroczny termin wypłaty świadczeń to 1 kwietnia.

Tagi: MRPiPS, BOR, Sejm
Źródło: forsal.pl

Polacy zadowoleni ze swoich finansów. Kobiety wyraźnie mniej

#zrodlo
Swoją sytuację ekonomiczną jako dobrą lub bardzo dobrą oceniło niemal 75% respondentów badania wykonanego na potrzeby raportu Santander Consumer Banku (SCB) "Polaków portfel własny - kochamy okazje".

Źródło: forsal.pl

Tak słabych lokat jeszcze nie było. Tracimy szybciej niż zarabiamy

#zrodlo
106 złotych - tyle w ciągu roku zarobi ktoś, kto powierzy bankowi 10 tysięcy złotych zakładając przeciętną lokatę. To prawie 4 razy mniej niż w 2012 roku, ale też 2-3 razy za mało, aby pokonać panującą inflację – wynika z szacunków HRE Investments.

Źródło: forsal.pl

Kraina dobrobytu. Większość Polaków zadowolona ze swoich finansów

Większość Polaków (73,2 proc.) jest zadowolona ze swojej sytuacji ekonomicznej, w tym ponad 15 proc. - bardzo; zdecydowanie niezadowolonych jest 7,7 proc. - wynika z raportu Santander Consumer Banku.

Źródło: forsal.pl

ZUS nie zapewni nam emerytury utrzymującej poziom życia

Wprowadzenie PPK w niewielkim stopniu zniweluje fatalne skutki obniżenia wieku emerytalnego. Przyszłym emerytom coraz trudniej będzie utrzymać taki poziom życia jak w okresie otrzymywania wynagrodzenia za pracę.

Źródło: forsal.pl

Miliarder w używanej toyocie. Bogaci często żyją poniżej swojego stanu [WYWIAD]

Chciwość może motywować przeciętniaka, który po prostu chce mieć duży dom, drogie auto i elegancki garnitur. Miliarderzy nie wydają pieniędzy na zbytki, a często żyją poniżej swojego stanu.

Źródło: forsal.pl

reklama

Polecamy
Jak oszczędzić pieniądze podczas wyprzedaży?

#zrodlo

Czas posezonowych wyprzedaży trwa w najlepsze. Właśnie teraz możesz kupić w niższych cenach jesienno-zimowe ubrania, dekoracje świąteczne i wiele innych. Troska o oszczędności skłania do zakupów na wyprzedażach. Zakupy na wyprzedażach = oszczędności Oszczędzanie pieniędzy wcale nie jest jednoznaczne z koniecznością odmawiania sobie przyjemności. Wręcz przeciwnie – można robić zakupy i jednocześnie oszczędzać. Troska o...

Tagi: Ceneo
Źródło: www.finanseosobiste.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami