Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
BIK: Polacy pożyczą na mieszkania jeszcze więcej

29.01.2020 11:56


Biuro Informacji Kredytowej przewiduje, że wartość udzielonych kredytów hipotecznych w 2020 roku wzrośnie o ok. 10 proc. Biuro obserwuje, że po wyroku TSUE dotyczącym kredytów konsumpcyjnych banki skracają okres, na jaki udzielają te kredyty - poinformował PAP Biznes prezes BIK Mariusz Cholewa.

Źródło: www.bankier.pl

Spółka anonimowa

29.01.2020 8:21

Wyoming to chyba ostatnie miejsce na Ziemi, w którym legalnie można prowadzić biznes nie ujawniając struktury właścicielskiej na żadnym etapie rejestracji spółki, czyli upraszczając, można prowadzić działalność gospodarczą anonimowo. Stany Zjednoczone to kraj federacyjny, a zatem każdy stan zachowuje daleko idącą autonomię w zakresie stanowienia lokalnego prawa. I tak też właśnie jest w przypadku biznesu. Proces rejestracji i prowadzenia spraw spółki został wpisany do Konstytucji Stanu Wyoming i jest, w zasadzie, niezmienny od 1978 roku. Nie znając udziałowców podmiotów zarejestrowanych w Wyoming, tutejszy Sekretariat Stanu nie dzieli się tą informacją z federalnym fiskusem, czym od lat doprowadza do szewskiej pasji amerykański IRS.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

=> Sprzedać biznes to nie wstyd. To biznes <= [Punkty widzenia]

29.01.2020 7:48

W Polsce widoczna jest zaskakująca niechęć i negatywna narracja dotycząca sprzedawania firm. Nie wiedzieć czemu już samo myślenie przez przedsiębiorcę o sprzedaży biznesu wywołuje negatywne reakcje: oburzenie, zgorszenie, pewnego rodzaju wstyd. Wiele osób ma mylne przekonanie, że jeśli dana firma została sprzedana, to znaczy, że źle prosperowała. A przecież jest wprost przeciwnie!

Źródło: feedproxy.google.com

Generali, VIG i Uniqa w wyścigu o Axę [Świat]

29.01.2020 7:48

Trzech graczy pozostało w wyścigu o biznes Axy w Europie Środkowej i Wschodniej, wyceniany na 1 mld euro - podaje portal Reinsurance News. Są to (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Niedużak: KAS pominął cel ustawy o zarządzie sukcesyjnym i specyfikę VAT [WYWIAD]

28.01.2020 17:33

Marek Niedużak: W interpretacji KAS nakazującej spadkobiercom płacić VAT od towarów i majątku firmowego pozostawionego przez zmarłego przedsiębiorcę, jeżeli kontynuują oni jego biznes, pominięto cel ustawy o zarządzie sukcesyjnym i specyfikę podatku VAT. Na szczęście rozumie ją minister rozwoju oraz minister finansów, w tym departament VAT w MF.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

=> Wątpliwości wokół zastępców szefa KNF <= [Rynek]

28.01.2020 7:43

Puls Biznesu podaje, że z zastępcami przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego - Dagmarą Wieczorek-Bartczak i Rafałem Mikusińskim - wiążą (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Obajtek: Zakup Energi jest korzystny dla Orlenu. Trwają analizy bloku C w Ostrołęce

27.01.2020 15:18

Planowany zakup Energi jest korzystny dla biznesu Orlenu, gdyż mocno rozwija jego segment energetyczny - ocenia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Analizuje on różne warianty związane z blokiem energetycznym Ostrołęka C, o decyzjach poinformuje po przejęciu gdańskiej spółki.

Źródło: forsal.pl

CAPEX Arctic Paper nie przekroczy 60 mln zł w '20, spółka zainstalowała już testowe panele solarne

27.01.2020 15:14


Nakłady inwestycyjne Arctic Paper w segmencie papieru nie przekroczą 60 mln zł w 2020 roku. Spółka zainstalowała już testowe panele słoneczne w fabryce w Kostrzynie - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Michał Jarczyński.

Tagi: Biznes
Źródło: www.bankier.pl

PKN Orlen zapowiada wybór partnera do offshore na przełomie I: II kwartału 2020 roku

27.01.2020 15:05

PKN Orlen wybierze partnera do projektu budowy morskich farm wiatrowych na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 roku - poinformował PAP Biznes prezes Orlenu Daniel Obajtek. Płocki koncern prowadzi w tej sprawie negocjacje z kilkoma podmiotami.

Źródło: www.wnp.pl

Zakup Energi jest korzystny dla Orlenu, trwają analizy bloku C w Ostrołęce - prezes

27.01.2020 15:00

Planowany zakup Energi jest korzystny dla biznesu Orlenu, gdyż mocno rozwija jego segment energetyczny - ocenia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Analizuje on różne warianty związane z blokiem energetycznym Ostrołęka C, o decyzjach poinformuje po przejęciu gdańskiej spółki.

Źródło: www.wnp.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami