Wiadomości z tagiem Emerytury  RSS
Kwota wolna od potrąceń z emerytury lub renty

01.02.2020 1:36

Do końca czerwca 2018 r. kwota wolna od potrąceń realizowanych ze świadczeń emerytalno-rentowych była określona jako odpowiedni procent najniższej emerytury lub renty. W zależności od rodzaju potrącanych należności przed zajęciem chroniona była kwota wynosząca 75 proc., 60 proc., 50 proc. albo 20 proc. najniższej emerytury lub renty. Od 1 lipca 2018 r. kwoty te nie są już ustalane jako procent najniższej emerytury lub renty. Zastąpiono je kwotami wskazanymi bezpośrednio w ustawie emerytalnej, które ustalono mając na względzie minimum socjalne w 1-osobowym gospodarstwie emeryckim.

Tagi: Emerytury
Źródło: www.podatki.biz

Emerytura pomostowa 2020 - warunki, limity dorabiania, przychody

31.01.2020 9:04

Emerytura pomostowa przysługuje osobom pracującym w szczególnych warunkach. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłacanie emerytury pomostowej w razie przekroczenia limitu przychodu. Jakie są limity dorabiania w 2020 roku? Kogo dotyczą limity dorabiania? Jakie przychody są brane pod uwagę?

Tagi: ZUS, Emerytury
Źródło: kadry.infor.pl

Likwidacja obciążenia emerytów i rencistów PIT, czyli poselskie spory o emeryturę bez podatku

30.01.2020 23:30

Obywatelski projekt ustawy zakładający likwidację obciążenia emerytów i rencistów PIT oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne podzielił parlamentarzystów.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zbieg praw do emerytury z ZUS i KRUS

30.01.2020 14:11

Osoby ubezpieczone, urodzone po dniu 31 grudnia 1948 r., które w okresie aktywności zawodowej podlegały zarówno ubezpieczeniu społecznemu rolników, jak i powszechnemu systemowi emerytalnemu, mają prawo pobierania jednocześnie świadczeń z obu systemów. Po osiągnięciu wieku emerytalnego osoby te mogą nabyć prawo do emerytury rolniczej, jeżeli podlegały ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu rolników przez okres co najmniej 25 lat, jak również prawo do emerytury powszechnej.

Źródło: www.podatki.biz

Sondaż: Czy wysokość emerytury powinna być powiązana z liczbą posiadanych dzieci?

29.01.2020 13:05


Polskę może czekać "katastrofa demograficzna". Wiceminister rodziny zasugerowała, że wobec takiej perspektywy nasze emerytury powinny zależeć od liczby posiadanych dzieci. Pracownia IBRiS, specjalnie na zlecenie Interii, zapytała o to Polaków. Większość z nas jest przeciw.

Źródło: www.rmf24.pl

Emerytury i renty 2020: Wskaźnik waloryzacji na najniższym poziomie

28.01.2020 15:43

W życie weszło rozporządzenie dotyczące wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2020 r. Zwiększenie to wyniesie w tym roku 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym. Rząd przyjął zatem wskaźnik na minimalnym poziomie ustawowym.

Źródło: www.podatki.biz

Wiceminister rodziny: Nie wykluczam wprowadzenia corocznej 14. emerytury

27.01.2020 8:30


Jeśli budżet na to pozwoli, nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wiceminister rodziny, pracy i polityki społeczne Stanisław Szwed.

Tagi: Emerytury
Źródło: www.rmf24.pl

Pesymizm i renty dożywotnie. Błędów młodości nie naprawimy na emeryturze

26.01.2020 21:13

Aktuariusze, profesjonaliści trudniący się szacowaniem ryzyka, nie wymyślili niczego atrakcyjniejszego dla seniorów niż renta dożywotnia – to świadczenie w stałej wysokości z gwarancją wypłaty przesyłane dopóty, dopóki żyje posiadacz. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć klepania biedy na emeryturze.

Tagi: Emerytury
Źródło: forsal.pl

Emerytury stażowe - Sejm zaczyna prace nad projektem nowelizacji

24.01.2020 15:18

Do Sejmu trafił poselski projekt nowelizacji, w którym przewidziano wprowadzenie systemu tzw. emerytur stażowych. Posłowe PSL-Kukiz’15 proponują stworzenie pracownikom mającym bardzo długi staż pracy (35/40 lat) możliwości przejścia na emeryturę jeszcze przed osiągnięciem ustawowego wieku emerytalnego.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami