Wiadomości z tagiem Handel  RSS
Co ma praworządność do rozwoju gospodarczego [FELIETION]

01.02.2020 1:16

Nathan Nuun z Uniwersytetu Harvarda wykazał, że im silniejsza i bardziej niezależna władza sądownicza, tym większa przewaga konkurencyjna producentów z tego kraju w skali globalnej. Czyli sądownictwo nie tylko jest „ważniejsze” niż otwartość na handel, ale lepsze sądownictwo wręcz zwiększa korzyści gospodarcze z uczestnictwa w handlu światowym.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Pod Kołobrzegiem powstaje największe centrum handlowe

31.01.2020 12:26

Pod Kołobrzegiem, w Budziszowie powstaje galeria handlowa Karuzela. Będzie to największy tego typu obiekt w regionie.

Tagi: Handel
Źródło: www.propertynews.pl

Sklepy chcą zarobić na byciu eko

31.01.2020 7:10


Tatuowanie warzyw zamiast plastikowych opakowań, szampon z automatu i "demokratyzacja" produktów bio. Nowy trend zmieni polski handel – informuje piątkowa "Gazeta Wyborcza".

Tagi: BOR, Sklepy, Handel
Źródło: www.bankier.pl

"Gazeta Wyborcza”: Sklepy grają w zielone; liczą na zyski

31.01.2020 7:09

Tatuowanie warzyw zamiast plastikowych opakowań, szampon z automatu i "demokratyzacja" produktów bio. Nowy trend zmieni polski handel – informuje piątkowa "Gazeta Wyborcza".

Tagi: BOR, Sklepy, Handel
Źródło: www.wnp.pl

Solidarność chce kontroli sieci handlowych pod kątem szkodliwej substancji w paragonach

30.01.2020 15:27


Handlowa Solidarność domaga się skontrolowania paragonów stosowanych przez duże sieci handlowe pod kątem zawartości w nich szkodliwego bisfenolu A. Związkowcy skierowali w tej sprawie apel do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - poinformowała w czwartek "S".

Tagi: Handel
Źródło: www.bankier.pl

Sieci handlowe wciąż będą mierzyć się z problemem braku pracowników

30.01.2020 11:49

W Polsce w sektorze tym pracuje 1,3 mln osób i pod tym względem handel ustępuje miejsca tylko przemysłowi. Zdaniem ekspertów kancelarii Deloitte Legal zmiany w prawie, w tym podwyższenie płacy minimalnej, mogą znacząco wpłynąć na branżę handlową. W związku z tym, że poziom wynagrodzeń w poszczególnych sektorach wyrówna się, sieci handlowe będą musiały zintensyfikować działania, aby wzmocnić swoją markę pracodawcy.

Źródło: www.propertynews.pl

Policjanci zatrzymani za handel danymi ofiar wypadków [Szkody]

30.01.2020 7:57

Pięciu funkcjonariuszy Policji z Poznania zostało zatrzymanych za udział w grupie przestępczej - podaje radiozet.pl. Dwóch zostało aresztowanych (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Oferta nakręca ruch. Gemini Park Tychy ze wzrostem

29.01.2020 8:53

Gemini Park Tychy umacnia swoją pozycję na Śląsku. Dowodem na to są wyniki, jakie galerii przyniósł 2019 rok, czyli pierwszy pełny rok jej działalności. Tylko od stycznia do grudnia ub. roku największe w Tychach centrum handlowe odwiedziło blisko 4,5 mln klientów.

Tagi: Handel
Źródło: www.propertynews.pl

E-handel może być przekleństwem dla miast. Są sposoby, by tak się nie stało

28.01.2020 20:25

Rosnący w tempie dwucyfrowym handel elektroniczny zwiększy do 2030 roku popyt na dostawy na ostatniej mili w dużych miastach o 78 proc., a dostawy tego samego dnia, co zamówienie towaru - o 36 proc. Zaspokojenie tego popytu spowoduje zwiększenie o 1/3 liczby samochodów dostawczych, co z kolei pogłębi problemy z zatłoczeniem na ulicach i większą emisją spalin. Pora na pilne szukanie optymalnych rozwiązań.

Źródło: www.wnp.pl

Z 2019 r. szczególnie zadowolone jest budownictwo, najmniej transport i handel, który boi się też roku 2020

27.01.2020 15:36

Blisko połowa mikro, małych i średnich przedsiębiorców uważa, że 2019 r. był dla ich firmy lepszy pod względem finansów i rozwoju niż 2018 r. Co szósty przedsiębiorca narzeka, że się pogorszyło, a co trzeci jest zdania, że nie było ani lepiej, ani gorzej. W prognozach na ten rok nad optymistami przeważają pesymiści, najwięcej ma ich branża handlowa. Przedsiębiorcy w 2020 r. boją się głównie wzrostu kosztów zatrudnienia m.in. w efekcie podwyżki płacy minimalnej, składki ZUS dla prowadzących działalność oraz zmian podatkowych i podwyżki cen prądu – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wśród mikro, małych i średnich firm handlujących z odroczonym terminem płatności.

Źródło: www.propertynews.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami