Wiadomości z tagiem Mieszkania  RSS
Wynajem własnego mieszkania przedsiębiorcy będącego czynnym podatnikiem VAT

31.01.2020 14:12

Czy w związku z prowadzoną jednoosobową działalnością gospodarczą, przedsiębiorca będący czynnym podatnikiem VAT jest również podatnikiem VAT w zakresie wynajmu własnego mieszkania na cele mieszkaniowe?

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Do 2 lat więzienia za zgłoszenie fikcyjnej kradzieży auta [Szkody]

31.01.2020 7:53

38-letni mieszkaniec Głogowa, usłyszał zarzuty złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Podejrzany zgłosił kradzież samochodu. (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Berlin walczy z drogim wynajmem. Wprowadza zakaz podwyżek czynszów

30.01.2020 16:31


Deputowani berlińskiego parlamentu przegłosowali w czwartek ustawę, która wprowadza zakaz podwyżek czynszów za wynajmowane mieszkania na dwa lata. Wprowadza też czynsz maksymalny. Opozycja zapowiada zaskarżenie nowego prawa do trybunału konstytucyjnego.

Źródło: www.bankier.pl

Fuzja szuka funkcji. Echo bada różne scenariusze

30.01.2020 9:00

Dawne zakłady Karola Scheiblera zmieniają się w żywy kwartał Łodzi. Jako pierwsze powstają mieszkania, których 121 już sprzedano oraz biura – rozpoczęcie budowy w pierwszej połowie tego roku. Ogromny potencjał miastotwórczy ma rewitalizowana właśnie elektrownia. Trwają prace nad koncepcją zagospodarowania drukarni tkaninowej. Być może będzie w niej hotel lub coliving. – Przygotowujemy ofertę retailowo-komercyjno-rozrywkową. Jednak zaangażowanie operatów jest uzależnione od postępu prac. Dlatego krok po kroku edukujemy rynek, żonglując funkcjami Fuzji, aby w pełni zaprezentować jej potencjał – tłumaczy Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment.

Źródło: www.propertynews.pl

BIK: Polacy pożyczą na mieszkania jeszcze więcej

29.01.2020 11:56


Biuro Informacji Kredytowej przewiduje, że wartość udzielonych kredytów hipotecznych w 2020 roku wzrośnie o ok. 10 proc. Biuro obserwuje, że po wyroku TSUE dotyczącym kredytów konsumpcyjnych banki skracają okres, na jaki udzielają te kredyty - poinformował PAP Biznes prezes BIK Mariusz Cholewa.

Źródło: www.bankier.pl

Dziedziczenie długów – co zrobić, kiedy otrzymujemy spadek z długami?

27.01.2020 19:51


Zdarza się, że informacja o otrzymanym spadku spływa na nas z zaskoczenia. Jesteśmy niemniej zdziwieni, gdy okazuje się, że po babci lub ukochanej cioci dziedziczymy nie tylko np. mieszkanie, zabytkowe meble czy wartościowe przedmioty, ale także… długi. Niestety, bardzo często najbliżsi nie wiedzą o problemach finansowych członka rodziny. Ten po śmierci zostawia po sobie nie...

Źródło: www.finanseosobiste.pl

Eurostat: Polacy wybierają nowe mieszkania

27.01.2020 12:02


Polacy najczęściej w Europie wybierają mieszkania nowe, a nie używane – wynika z danych Eurostatu za 2019 rok. Udział rynku deweloperskiego w całym obrocie mieszkaniami jest w Polsce m.in. 36 razy większy niż w Danii, 4 razy większy niż we Francji i 3 razy większy niż w Niemczech. Lepsze wyniki niż nad Wisłą zanotowały tylko ...

Źródło: prnews.pl

Włamanie do mieszkania Olgi Tokarczuk we Wrocławiu. Skradziono pieniądze

26.01.2020 19:22


W nocy z soboty na niedzielę doszło do włamania do jednego z mieszkań na wrocławskich Krzykach. Z nieoficjalnych informacji podawanych przez media wynika, że jest to mieszkanie noblistki Olgi Tokarczuk.

Źródło: www.bankier.pl

Mieszkania podrożały w rok o kilkanaście procent. Najmocniej kawalerki

24.01.2020 21:22


Od 1 do 3 proc. w górę kolejny miesiąc z rzędu poszły ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym. W ciągu roku stawki zwiększyły się o kilkanaście procent – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom.pl.

Źródło: www.bankier.pl

Najem prywatny: Najpierw wynajmij, potem remontuj

24.01.2020 14:24

Właściciele lokali, zamierzający uzyskiwać przychody z najmu prywatnego często przed wynajęciem mieszkania podejmują decyzję o jego remoncie. Liczą przy tym na to, że wydatki na remont odliczą od przychodów, i podatkowo "odbiją" sobie wcześniejsze nakłady. I tak jest, choć - jak się za chwilę okaże - może to być odliczenie szybkie, lub takie, którego potrwa latami. Dlaczego tak jest?

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami