Wiadomości z tagiem Ministerstwo Rozwoju  RSS
Prawo budowlane do zmiany. Procesy inwestycyjne mają być prostsze

27.01.2020 15:21

Sejm przyjął nowelizację Prawa budowlanego. Jak przekonuje Ministerstwo Rozwoju, które przygotowało projekt zmian, nowela doprowadzi do tego, że procesy inwestycyjne staną się w efekcie prostsze i szybsze. W nowelizacji przewidziano m.in. zmniejszenie liczby formalności, prostszą legalizację starych samowoli budowlanych i likwidację kilku uciążliwych obowiązków.

Źródło: www.podatki.biz

Już prawie 21 mld zł w Polskiej Strefie Inwestycji

23.01.2020 20:27

W Polskiej Strefie Inwestycji od września 2018 roku do końca 2019 roku wydano 432 decyzje (w tym 319 dla firm z polskim kapitałem) dotyczące realizacji przedsięwzięć o deklarowanej wartości 20,9 mld zł (w tym na 9,3 mld zł z udziałem polskiego kapitału) - wynika z danych przekazanych przez Ministerstwo Rozwoju.

Źródło: www.wnp.pl

MR oczekuje ok. 1-proc. wzrostu produkcji sprzedanej przemysłu w styczniu

22.01.2020 13:52

W styczniu 2020 r. oczekujemy ok. 1-proc. wzrostu produkcji sprzedanej przemysłu - prognozują analitycy Ministerstwa Rozwoju.

Źródło: www.wnp.pl

Czarna Księga barier dla biznesu w państwach UE

20.01.2020 8:45

Ministerstwo Rozwoju przygotowało Czarną Księgę barier, na które polskie firmy napotykają w państwach Unii Europejskiej. Księga zawiera m.in. wskazania w zakresie zabezpieczenia kwot na przyszły podatek, gdzie podkreśla się, że problemem jest przede wszystkim praktyka organów krajowych i długie terminy zwrotu zabezpieczonych środków, a nie przepisy prawne, co jednak w efekcie ogranicza swobodne świadczenie usług.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Bariery dla polskich firm w UE - MR opublikowało tzw. czarną księgę

17.01.2020 15:57

Częste i dotkliwe kontrole, utrudniony dostęp do informacji czy dodatkowe wymogi certyfikacyjne - to niektóre z praktyk, z którymi mierzą się obecnie polskie firmy w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej. Na podstawie skarg zgłaszanych przez przedsiębiorców Ministerstwo Rozwoju przygotowało specjalną czarną księgę barier. Lista obejmuje też m.in. zabezpieczenie kwot na przyszły podatek w jednym z krajów UE.

MR szykuje ustawę o wzajemnym uznawaniu towarów w UE

16.01.2020 15:49

Ministerstwo Rozwoju opublikowało projekt nowej ustawy o wzajemnym uznawaniu towarów zgodnie z prawem wprowadzonych do obrotu w innym państwie członkowskim. Nowa ustawa ma dostosować polskie przepisy do unijnego rozporządzenia, które zacznie obowiązywać już 19 kwietnia 2020 r.

Źródło: www.podatki.biz

Dla znudzonych pracą: bezpłatny urlop na stworzenie własnej firmy

15.01.2020 0:25

Chodzi o to, by pracownik mógł wziąć do pół roku bezpłatnego urlopu na stworzenie własnej firmy - informuje wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Jak dodaje nad urlopem już pracuje Ministerstwo Rozwoju kierowane przez Jadwigę Emilewicz.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami