Wiadomości z tagiem Obligacje  RSS
Złoto, dolar, frank i obligacje - tym aktywom sprzyja koronawirus

31.01.2020 17:58


Obawy związane z wirusem Wuhan spowodowały napływ kapitału do aktywów mających renomę bezpiecznych przystani – niektórych walut, złota i długu skarbowego rynków bazowych. Opinie na temat wpływu wirusa na gospodarkę są podzielone – przeważają umiarkowanie negatywne oceny, choć zdaniem byłego prezesa Morgan Stanley Asia Stephena Roacha, pandemia mogłaby doprowadzić do recesji na świecie.

Źródło: www.bankier.pl

Deweloper mieszkaniowy z dużym programem emisji obligacji

28.01.2020 20:35

Zarząd J.W. Construction Holding podjął decyzję w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji. W ramach programu spółka zamierza wyemitować, w jednej lub kilku seriach, obligacje o maksymalnej wartości nominalnej do 100 mln zł - poinformowała J.W. Construction Holding.

Tagi: Obligacje, ING
Źródło: www.wnp.pl

DZIEŃ NA FX: FI: EUR: PLN może pójść w górę, a rentowności polskich SPW będą stabilne

28.01.2020 16:04

Kurs EUR/PLN może przetestować poziom 4,29 lub nawet nieco wyżej w krótkim terminie – uważają ekonomiści. Ich zdaniem na rynku polskiego długu skarbowego rentowności utrzymają obecne poziomy i będą zachowywać się gorzej niż obligacje rynków bazowych.

Tagi: PLN, Obligacje
Źródło: www.wnp.pl

Jak dużo Polska może zarobić na swoim długu?

25.01.2020 18:14

Polska po raz pierwszy znalazła się w gronie państw, które sprzedają obligacje rządowe z ujemnym oprocentowaniem. Jednak jest to symboliczny sukces na niewielką skalę. Gdyby był większy byłoby konieczne, aby za to jednak zapłacić.

Tagi: Obligacje
Źródło: forsal.pl

Rentowności obligacji wybranych państw

23.01.2020 7:12

Poniżej zestawienie rentowności obligacji wybranych państw.

Tagi: Obligacje
Źródło: www.wnp.pl

Polska prawie jak Szwajcaria. Taki interes nie zdarza się często

20.01.2020 20:08

Polska jest w elitarnym gronie państw, które emitują obligacje z ujemnym oprocentowaniem. To potwierdzenie dobrego wizerunku polskiej gospodarki na rynkach finansowych.

Źródło: www.wnp.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami