Wiadomości z tagiem Polskie firmy  RSS
Brexit niekorzystny dla polskiej gospodarki, ale jeszcze nie w 2020 r.

01.02.2020 1:16

Brexit nie będzie korzystny dla polskiej gospodarki, bo oznacza wyłączenie Wielkiej Brytanii z zasad obowiązujących na jednolitym rynku. Skurczy się obszar, na którym polskie firmy utrzymywały relacje handlowe na korzystnych zasadach, podała Konfederacja Lewiatan.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Emilewicz: nie ma sygnałów, by polskie firmy wycofywały się z Chin

31.01.2020 13:51


Nie mamy sygnałów, by polscy przedsiębiorcy wycofywali się z Chin - powiedziała w piątek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Oceniła, że nie ma obecnie przesłanek, by "fala tsunami" wywołana koronawirusem miała uderzyć w polską gospodarkę w sposób dotkliwy.

Źródło: www.bankier.pl

Jesteśmy tańsi, a czasami też lepsi. Tak polskie firmy konkurują w Niemczech

29.01.2020 13:28

To przede wszystkim niska cena, a nie jakość decyduje o przewadze konkurencyjnej polskich firm na najważniejszym rynku, czyli w Niemczech.

Źródło: forsal.pl

Emilewicz: W projektach europejskiej inicjatywy bateryjnej są polskie firmy

29.01.2020 6:41


Polskie firmy m.in. zajmujące się odzyskiwaniem pierwiastków ziem rzadkich z baterii są uczestnikami projektów złożonych do KE w ramach tzw. europejskiej inicjatywy bateryjnej - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Źródło: www.bankier.pl

Jak brexit wpłynie na polskie firmy? Pracodawcy RP zabrali głos

27.01.2020 13:29

Polscy przedsiębiorcy nie powinni odczuć żadnych zmian w związku z Brexitem w najbliższych miesiącach. Natomiast w przyszłości wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może nieco skomplikować wymianę handlową i dołożyć przedsiębiorcom nowych obowiązków, głównie celnych; jednak nie powinni napotykać poważniejszych problemów, które mogłyby paraliżować działalność przedsiębiorstw, uważają Pracodawcy PR.

Polska potentatem eksportowym tekstyliów i odzieży

22.01.2020 13:48

Wartość eksportu polskich firm z branży odzieżowej w 2018 r. wyniosła 11,9 mld zł. W kategorii tekstylia aż 61 proc. przychodów ze sprzedaży pochodzi z eksportu, a w kategorii odzież 43 proc.

Źródło: www.propertynews.pl

Morawiecki jedzie do Davos. O czym będzie rozmawiał?

21.01.2020 9:02

Podczas Światowego Forum Gospodarczego w Davos będę rozmawiał m.in. o możliwościach kupowania przez polskie firmy swoich konkurentów w zachodniej Europie; mamy zaplanowany szereg spotkań z inwestorami - powiedział dziennikarzom w Tokio premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: forsal.pl

Morawiecki: w Davos będę rozmawiał m.in. o możliwości kupowania przez polskie firmy konkurentów

21.01.2020 6:25

Podczas Światowego Forum Gospodarczego w Davos będę rozmawiał m.in. o możliwościach kupowania przez polskie firmy swoich konkurentów w zachodniej Europie; mamy zaplanowany szereg spotkań z inwestorami - powiedział dziennikarzom w Tokio premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: www.wnp.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami