Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Poszkodowani przez GetBack chcą powołania specjalnego funduszu rekompensat

01.02.2020 2:25

Poszkodowani domagają się przyśpieszenia śledztwa prokuratorskiego ws. GetBack oraz powołania funduszu rekompensat - ogłoszono w piątek na konferencji w Sejmie.

Tagi: Sejm
Źródło: forsal.pl

Posłowie za wolną konkurencją w kolejowych przewozach pasażerskich

28.01.2020 16:25

Projekt nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw, która dostosowuje przepisy polskie do regulacji unijnych, we wtorek został przyjęty przez sejmową komisję infrastruktury i przesłany do drugiego czytania.

Źródło: www.wnp.pl

Podatki 2020: Karta Praw Podatnika jest niepotrzebna?

27.01.2020 15:22

Zgłoszony niedawno do Sejmu projekt nowej Karty Praw Podatnika prowadziłby w praktyce do rozproszenia prawa podatkowego, które powinno być jak najbardziej spójne - twierdzi NSZZ "Solidarność". W założeniu zgłoszony przez klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej projekt miałby wzmacniać ochronę praw podatników.

Źródło: www.podatki.biz

Prawo budowlane do zmiany. Procesy inwestycyjne mają być prostsze

27.01.2020 15:21

Sejm przyjął nowelizację Prawa budowlanego. Jak przekonuje Ministerstwo Rozwoju, które przygotowało projekt zmian, nowela doprowadzi do tego, że procesy inwestycyjne staną się w efekcie prostsze i szybsze. W nowelizacji przewidziano m.in. zmniejszenie liczby formalności, prostszą legalizację starych samowoli budowlanych i likwidację kilku uciążliwych obowiązków.

Źródło: www.podatki.biz

Programy wsparcia dla termomodernizacji zostaną rozszerzone

27.01.2020 15:20

Ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów będzie mogło korzystać więcej odbiorców - wynika z nowelizacji przyjętej przez Sejm. Nowe regulacje przewidują np. premie remontowe dla gmin, zwiększenie premii termomodernizacyjnej w przypadku instalacji OZE oraz dodatkowe wsparcie dla tzw. budynków z wielkiej płyty.

Tagi: Premier, Sejm
Źródło: www.podatki.biz

Jourova spotka się w Polsce m.in. z ministrem sprawiedliwości, I prezes SN i prezes TK (aktualizacja)

27.01.2020 13:10

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova spotka się w Polsce we wtorek m.in. z ministrem sprawiedliwości, marszałkami Sejmu i Senatu, I Prezes Sądu Najwyższego oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego - oświadczył w Brukseli rzecznik KE Christian Wigand.

Źródło: www.wnp.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami