Kredyty  RSS
BIK: Firmy pożyczkowe udzieliły 544 mln zł finansowania w XI, spadek o 5,9% r/r


Firmy pożyczkowe współpracujące z BIK udzieliły 225,8 tys. pożyczek na łączną kwotę 544 mln zł w listopadzie 2019 r., podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Tagi: Firma, Spadek
Źródło: inwestycje.pl

ZBP: 2/3 Polaków planuje zaciągnąć kredyt na święta na min. 3 tys. zł 


Zdaniem 62% ankietowanych bankowców, ich klienci będą ubiegać się w bankach o kredyty na święta w wysokości co najmniej 3 000 zł. Jednocześnie, w ocenie 56% pracowników banków, w okresie przedświątecznym zauważalny jest wzrost zaintereso...

Tagi: Kredyty
Źródło: inwestycje.pl

Jak bezpiecznie otrzymać pożyczkę przez internet?


Pożyczki przez internet nierzadko stanowią jedyne rozwiązanie na trudności finansowe. Kiedy pieniędzy potrzebujemy w ekspresowym tempie, to właśnie wsparcie online odpowiada najlepiej na te pilne potrzeby.

Tagi: Internet
Źródło: inwestycje.pl

Wiarygodność kredytowa, czym jest? Co na nią wpływa?


Wiarygodność kredytowa to termin ściśle związany z branżą pożyczkową. Stanowi jeden z kluczowych czynników, wpływający na to, czy wniosek kredytowy pożyczkobiorcy zostanie zaakceptowany.

Tagi: Kredyty
Źródło: inwestycje.pl

NBP: Ryzyko portfela hipotecznych kredytów walutowych wzrosło


Ryzyko portfela hipotecznych kredytów walutowych w krajowym systemie finansowym wzrosło, ocenia Narodowy Bank Polski (NBP) w "Raporcie o stabilności systemu finansowego. Grudzień 2019".

Źródło: inwestycje.pl

ZPF: Wartość pożyczek udzielonych w I półr. spadła o 17,6% r/r do 836,5 mln zł


Instytucje pożyczkowe w I połowie 2019 roku udzieliły pożyczek na cele konsumpcyjne o wartości 836,5 mln zł, czyli niższej o 17,6% od odnotowanej w I połowie 2018 roku, wynika z raportu Związku Przedsiębiorstw Finansowych...

Tagi: Spadek
Źródło: inwestycje.pl

BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł w czerwcu 2019 r. (+19,6%)


Wartość BIK Indeksu - Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM), informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Najnowszy czerwcowy odczyt wyniósł (+19,6%), co oznacza, że w czerwcu 2019 r., w przeliczeniu...

Tagi: Kredyty
Źródło: inwestycje.pl

ZBP: Wartość nowych kredytów hipotecznych wzrosła o 2,62% kw/kw w III kwartale


Wartość nowych kredytów hipotecznych udzielonych przez banki w III kw. 2019 r. wzrosła o 2,62% kw/kw do 16,87 mld zł, zaś liczba zawartych umów kredytowych zwiększyła się o 0,65% kw/kw do 59 707 umów, wynika z raportu AMRON-SARFIN.

Tagi: Kredyty, Banki
Źródło: inwestycje.pl

ZFPF: Pośrednicy finansowi pomagali przy 58% kredytów mieszkaniowych w III kw.


Łączna wartość kredytów hipotecznych sprzedanych w III kwartale 2019 r. z udziałem pośredników finansowych wyniosła 8,35 mld zł, podał Związek Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

Źródło: inwestycje.pl

NBP: Banki planują dalsze zaostrzanie polityki kredytowej w IV kw.


Banki oczekują w IV kwartale br. spadku popytu na kredyty mieszkaniowe, wzrostu popytu na kredyty konsumpcyjne i stabilnego popytu na kredyty dla przedsiębiorstw, przy dalszym zaostrzaniu polityki kredytowej w każdym z tych segmentów.

Tagi: Kredyty, Banki
Źródło: inwestycje.pl

Millennium dyskutuje z audytorem nt. wpływu orzeczenia TSUE ws. kredytów w CHF


Bank Millennium wraz z audytorem w czwartym kwartale br. w dalszym ciągu będzie analizował kwestię wpływu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w zakresie hipotecznych kredytów walutowych, poinformowali przedstawiciele b...

Źródło: inwestycje.pl

Jak wybrać tani kredyt hipoteczny?


Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to decyzja na lata. Zwykle spłata kredytu na kilkaset tysięcy złotych zajmuje 15-20 lat, dlatego przed wybraniem oferty banku, powinno się dokładnie sprawdzić, czy jest ona atrakcyjna.

Źródło: inwestycje.pl

Ilu "hipotek" pozbywają się banki?


Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile kredytów mieszkaniowych rocznie jest odsprzedawanych przez krajowe banki (m.in. firmom windykacyjnym). Liczba takich "hipotek" ostatnio wyraźnie wzrosła.

Źródło: inwestycje.pl

Ekspert o sytuacji frankowiczów: Banki nie mogą omijać niekorzystnych wyroków


W przypadku unieważnienia umowy kredytowej ewentualny obowiązek zwrotu otrzymanego kapitału zależy od treści orzeczenia sądowego. Bank musi zgłosić takie żądanie w procesie dot. samego kredytu lub w odrębnym postępowaniu.

Źródło: inwestycje.pl

Jak spłacić 46 miliardów złotych długów - poradnik dla dłużnika


Polacy mają niemal 46 mld zł długów, a ich zobowiązania z roku na rok rosną. W Krajowym Rejestrze Długów figuruje niemal 2,5 mln osób, które nie zapłaciły na czas rat kredytów, pożyczek, czynszu, rachunków za telefon, prąd, telewizję czy Internet.

Źródło: inwestycje.pl

BIK: Prawie 7 mln Polaków ma doskonały scoring


Z najnowszych wyliczeń BIK wynika, że Polacy punktualnie spłacają swoje zobowiązania, a tym samym, zgodnie z nomenklaturą finansową, charakteryzują się niskim ryzykiem kredytowym. Średni score (ocena punktowa) dla Polski jest bardzo dobry...

Tagi: ING
Źródło: inwestycje.pl

Najważniejsze rodzaje pożyczek pozabankowych - w jakiej sytuacji, na którego rodzaju pożyczkę warto się zdecydować?


Pożyczki pozabankowe cieszą się coraz lepszą opinią i popularnością. Często sięga się po nie w sytuacji, gdy nie można ubiegać się o kredyt bankowy. Nie każda pożyczka jest jednak taka sama – jakie rodzaje takich usług można wyróżnić?

Źródło: inwestycje.pl

W okresie ostatnich trzech lat pogłębił się trend w zakresie udzielanych kredytów mieszkaniowych na kwoty powyżej 350 tys. zł.


Podczas, gdy jeszcze w 2016 r. udział kredytów mieszkaniowych powyżej 350 tys. zł osiągał 30% wartości i 12,5% liczby wszystkich udzielonych kredytów mieszkaniowych, tak w 1 półroczu 2019 r. prawie podwoiła się liczba udzielanych kredytów...

Źródło: inwestycje.pl

Czy ustawa antylichwiarska rozwiąże problem pożyczek?


Wiele osób twierdzi, że projektowana ustawa antylichwiarska wywoła dokładnie odwrotny skutek od zamierzonego. Czy rzeczywiście Polacy stracą dostęp do jakichkolwiek pożyczek?

Tagi: Ustawy
Źródło: inwestycje.pl

O wkład własny trudniej niż o zdolność kredytową


Wystarczy kilka miesięcy pracy, aby posiadać zdolność kredytową, ale dopiero kilkadziesiąt tysięcy w gotówce pozwoli faktycznie zacząć myśleć o zakupie pierwszego mieszkania. Zebranie wymaganej kwoty może czasem zająć kilka lat. Winny jest wkład własny...

Źródło: inwestycje.pl

reklama

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami