Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
Korporacje domeną branży finansowej, ale są alternatywy

31.01.2020 15:00


Presja na wyniki i nieustanna rywalizacja mogą powodować odczucie wypalenia zawodowego, które według raportu TNS Polska* dotyka aż 40% pracowników warszawskich korporacji. Nadmierne obciążenie obowiązkami oraz stres są najczęstszymi powodami rezygnacji z pracy wskazywanymi przez bankowców**. Alternatywą dla korporacji finansowych są firmy, w których obowiązuje zupełnie inny, kooperacyjny model biznesowy. Photo by bruce mars from ...

Tagi: Firma, Biznes
Źródło: prnews.pl

Zajęcie rachunku bankowego przez US, gdy możliwe było zajęcie ruchomości

31.01.2020 13:36

Zajęcie rachunków bankowych firmy, gdy wystarczającym zabezpieczeniem spłaty zobowiązań podatkowych były ruchomości wskazane przez przedsiębiorcę, to klasyczny przykład ignorowania zapisów Konstytucji Biznesu i działanie, które mogło doprowadzić do upadłości rodzinną firmę z 35-letnią tradycją. Takie stanowisko Rzecznika MŚP podzielił Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, uchylając decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach w sprawie sposobu egzekwowania zobowiązań przedsiębiorstwa z branży metalowej w podatku VAT.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Robert Dobrzycki: Górny Śląsk to jedna z najlepszych lokalizacji już nie tylko w kontekście polskiego biznesu

31.01.2020 7:48

Rekordowy poziom podaży oraz wysoki popyt świadczą o bardzo dobrej kondycji rynku powierzchni magazynowych w Polsce. Górny Śląsk odznacza się na tle piątki największych miast, bo to tutaj deweloperzy dostarczyli najwięcej powierzchni magazynowej.

Źródło: www.propertynews.pl

MF: do końca tego roku w relacjach biznesowych z Wielką Brytanią nic się nie zmieni

31.01.2020 7:00

W piątek w nocy Wielka Brytania wychodzi z UE, ale w związku z okresem przejściowym, do końca tego roku dla przedsiębiorców utrzymujących relacje biznesowe z partnerami z Wysp nic się nie zmieni - informują PAP przedstawiciele resortu finansów.

Źródło: www.wnp.pl

Brexit - dla przedsiębiorców na razie bez zmian

31.01.2020 7:00


W piątek w nocy Wielka Brytania wychodzi z UE, ale w związku z okresem przejściowym, do końca tego roku dla przedsiębiorców utrzymujących relacje biznesowe z partnerami z Wysp nic się nie zmieni - informują PAP przedstawiciele resortu finansów.

Źródło: www.bankier.pl

"PB": PSE szykuje megabazę

31.01.2020 6:32

Dziesiątki milionów złotych do setki — tyle powinno kosztować stworzenie nowej megabazy danych dla Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Przetarg powinien ruszyć w lutym - podaje piątkowy "Puls Biznesu".

Źródło: www.wnp.pl

"PB”: Rekordowo mało kontroli skarbowych

31.01.2020 6:11

W 2019 r. było tylko 2,6 tys. kontroli celno-skarbowych — najmniej w historii. Wykryto uszczuplenia podatkowe na 9,8 mld zł — najmniej od 6 lat – informuje piątkowy "Puls Biznesu".

Źródło: www.wnp.pl

Apel producentów żywności w sprawie podatku cukrowego

30.01.2020 14:24

Producenci i przetwórcy żywności skierowali apel do premiera dotyczący pomysłu wprowadzenia podatku cukrowego. Piszą w nim: "Znajdźmy rozwiązanie zgodne z Konstytucją Biznesu, nie niszczące polskiej branży plantatorów buraka cukrowego, producentów cukru i przetwórców żywności. Dzięki temu Polska nadal może być krajem atrakcyjnym dla inwestorów".

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

Działania mBanku na rzecz odpowiedzialności w biznesie docenione ratingiem ESG

30.01.2020 11:49


Wiodąca agencja badawcza i ratingowa w obszarze ESG, Sustainalytics, przyznała rating ryzyka ESG dla Grupy mBanku. Zgodnie z metodą oceny odpowiedzialnego prowadzenia biznesu dla banków uniwersalnych, mBank został zaklasyfikowany jako 2. na 375 w kategorii na dzień 14 stycznia 2020 roku. Omar Marques / Zuma Press / ForumSustainalytics ESG Risk Ratings analizuje ekspozycję instytucji na ...

Źródło: prnews.pl

Głos podatnika - zgłoś swój pomysł Ministerstwu Finansów

29.01.2020 12:45

Ministerstwo Finansów uruchamia 29 stycznia 2020 r. aplikację "Głos podatnika", która pozwoli każdemu zgłosić swój pomysł na ulepszenie prawa podatkowego w Polsce. Aplikacja Głos podatnika dostępna będzie poprzez strony podatki.gov.pl i twojglos.gov.pl. Na początku będzie można zgłaszać pomysły dot. podatków PIT, CIT i VAT. - Będziemy zbierać pomysły i opinie, które mają usprawnić polski system podatkowy, tak aby stał się bardziej efektywny i lepiej odpowiadał na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

reklama

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami